5 października br. drużyna Klubu Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne wybrała się na Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie do miejscowości Krynki w rezerwacie przyrody "Skałki". 153 biegaczy z 21 klubów z całej Polski stoczyło walkę o medale i tytuły. Niekwestionowanym mistrzem w kategorii juniorów młodszych został nasz najlepszy obecnie zawodnik Dominik Kijowski. Jego bieg po złoto rozegrał się na dystansie 4 km. Na pięciu okrążeniach dziesięciu najlepszych „górali” stoczyło zacięty bój o miejsce na podium. Już na pierwszej pętli od grupy oderwało się 4 biegaczy. Wśród nich na końcu stawki Dominik. Osoby patrzące z boku i nie znające Dominika pewnie nie obstawiały, że to właśnie On zdobędzie tytuł. Najniższy z grupy „uciekinierów” do połowy dystansu trzymał się za plecami rywali, aż w końcu na trzecim okrążeniu rozpoczął atak. Trasa biegu prowadziła przez las (również pomiędzy skałami) dlatego zebrani kibice nie mogli na bieżąco śledzić rywalizacji. Widzieli sportowców tylko w momencie gdy mijali oni miejsce, w którym stali. Minusem takiej formy oglądania zawodów jest brak kontaktu wzrokowego z biegaczami przez dłuższą cześć trasy.  Podnosi jednak adrenalinę wśród kibiców i trenerów ponieważ każdy czeka, na jakiej pozycji wyłoni się zza drzewa, skały lub zakrętu dany zawodnik. Nie inaczej było w przypadku Dominika. Od momentu ataku po każdym okrążeniu zostawiał za plecami kolejnego rywala i dawał nam coraz większą wiarę w złoto. Przed ostatnią rundą został mu do wyprzedzenia jeden zawodnik. Oczekiwanie w napięciu, czy wyłoni się „zza krzaków” na pierwszym miejscu, czy może osłabnie i straci wywalczoną już drugą pozycję (bo przecież pewne było, że rywale też nie odpuszczą) było ogromne. Po długich sekundach oczekiwania, przyszła wielka ulga i duma. Dominik na metę wbiegł ze sporą przewagą zdobywając upragnione złoto.

Wśród pozostałych naszych zawodników najbliżej medalu był Aleksander Grygolec. W kategorii chłopców 2003-2004 na dystansie 1,5 km przegrał brązowy medal o 0,18 sekundy. Trochę zbyt późno zaatakował przed metą i zabrakło do podium „długości stopy”. Blisko medalu była również Emilia Albrycht w kat. dziewczynek 2007-2011, ale ostatecznie bieg ukończyła na IV pozycji. Jak widać indywidualnie udało nam się zdobyć tylko jeden medal, ten najcenniejszy ale warto podkreślić, że pozostali nasi zawodnicy w składzie: Maciej Jurczak, Gabriela Borek, Emilia Olszewska,  Łukasz Pelc, Miłosz Grygolec, Mikołaj Gerlach, Eryk Jaworski,  Szymon Zgrych, Julia Prajzner, Julita Krzyżanowska i Sandra Rymar zdobyli cenne punkty, które dały nam ostatecznie  drużynowo IV miejsce. Tradycyjnie organizatorzy wyróżnili pamiątkowym medalem trenerów, których wychowankowie w tym dniu zdobyli złoty medal. Pod nieobecność naszego szkoleniowca medal i puchar dla zespołu odebrał twórca sekcji biegowej w Krościenku Wyżnym Pan Janusz Szmyd. Gratulujemy i w przyszłym roku życzymy powrotu na podium ( przypomnę, że ubiegłym roku zdobyliśmy klubowe wicemistrzostwo Polski ).