Obwieszczenie Wójta Gminy Krościenko Wyżne z przebiegu konsultacji społecznych przeprowadzonych w dniach 04.02.2019 r. - 17.02.2019 r. w sprawie zmiany granic Gminy Krościenko Wyżne.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Krościenka Wyżnego i Pustyn,

Wójt Gminy Krościenko Wyżne informuje,

iż będzie przyjmował mieszkańców z ich bieżącymi sprawami

w każdy poniedziałek w godzinach od 10:30-15:30.

Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym informuje, że 15 lutego 2019 r. upływa termin złożenia deklaracji DT-1 na podatek od środków transportowych oraz termin płatności I raty podatku.

Do zapłaty podatku zobowiązane są osoby fizyczne i osoby prawne będące właścicielami środków transportowych o masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

Płatności można dokonywać w kasie Urzędu Gminy, bądź na rachunek bankowy nr 90 8642 1083 2002 8326 2074 0001.

W dniu 12 lutego 2019 r. o godzinie 17:30 w Sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym, odbędzie się spotkanie na temat: Niska emisja i sposoby jej ograniczenia, działania Gminy Krościenko Wyżne wraz z ofertą udziału w projekcie „Czysta energia”, prezentacja kotła i wymogów projektu. Celem spotkania jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Krościenka Wyżnego w zakresie niskiej emisji i zapewnienie wymaganej liczby uczestników projektu „czysta energia” – instalacja kotów centralnego ogrzewania na biomasę.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

 • kociol-1
 • kociol-2

 

WÓJT GMINY KROŚCIENKO WYŻNE

zawiadamia, że w dniach od 4 LUTEGO 2019 r. do dnia 17 LUTEGO 2019 r.

na terenie Gminy Krościenko Wyżne zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany granic gminy.

Celem niniejszych konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat zmiany granicy Gminy Krościenko Wyżne polegającej na odłączeniu od niej części obszaru (około 95 ha) i włączeniu go do Gminy Miasto Krosno. Obszar objęty zmianą granic został określony w załączniku nr 1 do uchwały nr III/15/2018 Rady Gminy Krościenko Wyżne z dnia 28 grudnia 2018 r. i stanowi część ankiety konsultacyjnej. Konsultacje zostaną przeprowadzone za pomocą ankiety konsultacyjnej.

Ankietę konsultacyjną można uzyskać:

 • do pobrania na stronie internetowej Gminy Krościenko Wyżne: kroscienkowyzne.pl po kliknięciu w baner na stronie głównej lub w zakładce "ZMIANA GRANIC",
 • na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Krościenko Wyżne: bip.kroscienkowyzne.pl zakładka "ZMIANA GRANIC",
 • w siedzibie Urzędu Gminy Krościenko Wyżne,
 • w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym,
 • w budynku Samorządowego Przedszkola w Krościenku Wyżnym,
 • w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krościenku Wyżnym,
 • w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym oraz filii w Pustynach,
 • w budynku Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krościenku Wyżnym.

Wypełnione ankiety konsultacyjne mieszkańcy Gminy mogą składać:

 • w miejscach udostępnienia ankiet,
 • lub w formie korespondencyjnej na adres: Urząd Gminy Krościenko Wyżne, ul. Południowa 9, 38-422 Krościenko Wyżne w kopercie z dopiskiem: "ZMIANA GRANIC".

Udział w konsultacjach polegać będzie na udzieleniu odpowiedzi na pytanie: "Czy jesteś za zmianą granicy administracyjnej Gminy Krościenko Wyżne polegającą na włączeniu części Gminy Krościenko Wyżne do Gminy Miasto Krosno, zgodnie z załącznikiem do ankiety?"

Wyrażenie opinii polega na umieszczeniu w odpowiedniej rubryce ankiety: "JESTEM PRZECIW", "JESTEM ZA", "WSTRZYMUJĘ SIĘ" znaku X oraz podaniu danych respondenta.

Wyniki konsultacji zostaną niezwłocznie podane do publicznej wiadomości w formie obwieszczenia i zamieszczone na stronie internetowej Gminy Krościenko Wyżne oraz rozplakatowanie na tablicach ogłoszeń.

Jednostką organizacyjną odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Urząd Gminy Krościenko Wyżne, Referat Organizacyjno-Administracyjny i Spraw Obywatelskich - pokój nr 1, tel. 13 431 51 90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mateusz Liput

Wójt Gminy Krościenko Wyżne