W dniu dzisiejszym Wójt Gminy p. Mateusz Liput podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dofinansowanie remontów dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

 

Szanowni Państwo,

Nie po to jako samorząd dbamy o czystość naszej Gminy poprzez zbiórkę odpadów komunalnych, regularne opróżnianie koszy ulicznych, których od nowego roku przy ulicach przybyło już 24 szt., aby ktokolwiek z niewiadomych przyczyn organizował sobie tzw. "dzikie wysypiska" na terenie Gminy Krościenko Wyżne. Tego typu zjawiska zaobserwowaliśmy na ul. Spacerowej w Pustynach, ul. Grunwaldzkiej i Kasztanowej w Krościenku Wyżnym. Sprawa jednego z takich miejsc została zgłoszona na Policję, która zlokalizowała już sprawcę, a sprawa zakończy się w sądzie.

 

 

Nie możemy także zrozumieć osób, które notorycznie swoje domowe odpady lokują w przyulicznych koszach na śmieci...

Takie zjawiska nie będą tolerowane i natychmiast zgłaszane odpowiednim służbom, które zajmą się dalszymi procedurami. Pamiętajmy o wspólnym dbaniu o czystość w naszej Gminie.

 

W wyniku ciągłych, chwilami intensywnych opadów deszczu od dnia 21 maja 2019 r., obserwujemy wzrost zagrożenia powodziowego. W nocy z dnia 21/22 maja 2019 r., poziom wody na rzece Wisłok przekroczył stan ostrzegawczy. Obecnie sytuacja stabilizuje się, a stany wód na ciekach systematycznie się obniżają.

 

W przypadku zmiany tej tendencji i wystąpienia zagrożenia powodziowego, zostanie uruchomiony w Urzędzie Gminy Krościenko Wyżne dyżur pod numerem telefonu 13 43 151 90 wew. 23, gdzie będzie można zgłosić stan zagrożenia oraz uzyskać potrzebne informacje.

Szanowni Mieszkańcy !!!

I Rodzinny Rajd Rowerowy w naszej Gminie coraz bliżej!!! - (po zakończeniu Rajdu ok. godz. 15:30, na płycie stadionu odbędzie się zbiórka do puszek, a zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie małego Krzysia z naszej miejscowości).

JEDZIEMY DLA KRZYSIA !!!

Ponadto chcielibyśmy podać kilka ważnych informacji organizacyjnych: osoby niepełnoletnie przed ukończeniem 13. roku życia mogą brać udział w Rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej. Osoby niepełnoletnie po ukończeniu 13. roku życia mogą brać udział w Rajdzie po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców. Każdy kto zgłosi swój udział musi wypełnić: formularz zgłoszeniowy, zgodę na przetwarzanie danych osobowych i oświadczenie uczestnika. Najmłodsi uczestnicy, którzy ostatnie 2 km chcieliby przejechać z całą grupą ze swoimi rodzicami, będą czekać na stadionie gdzie zapewnimy im zajęcia i opiekę. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie, oraz do dopingowania uczestników.

Stosowne dokumenty do pobrania dostępne pod linkiem:
https://drive.google.com/kroscienkowyzne