5 maja w Krościenku Wyżnym brać strażacka z terenu naszej Gminy uczestniczyła w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Z inicjatywy Wójta Gminy Mateusza Liputa, jednocześnie Prezesa ZOG ZOSP RP w Krościenku Wyżnym oraz Przewodniczącego Rady Gminy Krzysztofa Podkula, a zarazem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym tegoroczne święto strażaków odbyło się w Krościenku Wyżnym, gdzie o godz. 10.00 na cmentarzu parafialnym złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem strażackim. Następnie przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej Kompania Honorowa pod dowództwem Prezesa OSP Krościenko Wyżne - dh Dariusza Gruszki wraz ze sztandarami przemaszerowała do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę św, której przewodniczył ks. kanonik Wiesław Kałamarz, proboszcz naszej parafii, a jednocześnie kapelan OSP Krościenko Wyżne.

 

 

Warto wspomnieć, iż w tegorocznych obchodach naszym druhom towarzyszyła zaprzyjaźniona jednostka z DHZ Nizny Mirosov ze Słowacji.

Przyszłoroczny Gminny Dzień Strażaka odbędzie się w Pustynach.

fot. OSP Krościenko Wyżne