W dniu 19 grudnia (czwartek) w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Uczestnicy spotkania tradycyjnie połamali się opłatkiem, składając sobie życzenia i śpiewając kolędy.To przedsięwzięcie organizowane było przez Gminę Krościenko Wyżne i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym już po raz 13-sty. W organizację aktywnie włączyli się również strażacy zapewniając dowóz mieszkańców Krościenka Wyżnego i Pustyn.

 

 

W programie spotkania znalazły się Jasełka wystawione przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym pod opieką Katarzyny Marszałek, występ Klubu Seniora oraz przekazanie wójtowi gminy światełka betlejemskiego przez harcerzy.

Po tradycyjnym doręczeniu światełka przez harcerzy przyszła pora na życzenia, które zebranym złożyli Lucyna Liput - Dyrektor GOPS w Krościenku Wyżnym, Mateusz Liput - Wójt Gminy Krościenko Wyżne, Andrzej Guzik - Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego, Krzysztof Podkul - Przewodniczący Rady Gminy w Krościenku Wyżnym oraz ks. Wiesław Kałamarz - Proboszcz Parafii pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym, który poprowadził również modlitwę.