W niedzielne popołudnie (5.01) sala Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym przez prawie dwie godziny zamieniła się w Operę Wiedeńską. Stało się to za sprawą zorganizowanego przez wójta I Koncertu Noworocznego.

Wydarzenie rozpoczął jeden z najbardziej znanych utworów na świecie – walc Johanna Straussa (syna) "Nad pięknym modrym Dunajem", który wzorowo wykonała Gminna Orkiestra Dęta w Krościenku Wyżnym, pod dyrekcją Macieja Filara. Następnie wójt, powitał licznie zgromadzonych mieszkańców naszej gminy oraz złożył wszystkim noworoczne życzenia.

 

 

Publiczność mogła usłyszeć utwory m.in.: Johanna Straussa (ojca i syna), Jasques Offenbacha, Franka Sinatry, Glenn’a Millera. Nie mogło zabraknąć świątecznych przebojów radiowych, np.: "All i Want for Christmas Is You" z rep. Mariah Carey oraz utworów znanych z filmów: "Alladyn", Benny Hill czy "The Blues Brothers". Pojawiła się także wiązanka przebojów muzyki latynoamerykańskiej.

Koncert uświetniła swoim występem Monika Glazar, mieszkanka Krościenka Wyżnego – studentka III roku Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalno-aktorskim.

Pani Monika zaśpiewała utwory: "Człowieczy los" Anny German; "Adagio" Lary Fabian; czardasz z operetki "Księżniczka Czardasza"; „"Memory" z musicalu "Koty", utwór "Time to Say Goodbye"; "Ombra mai fu" Georga Friedricha Händla.

Każdy utwór wykonany przez Gminną Orkiestrę Dętą oraz Monikę Glazar spotkał się z gromkim aplauzem, a niekiedy owacją na stojąco.

Koncert zakończył brawurowo wykonany przez muzyków z orkiestry "Marsz Radetzky’ego".

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie za rok, na II Koncert Noworoczny. Do zobaczenia.