W dniu dzisiejszym w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym miała miejsce uroczystość wręczenia nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II nagród Wójta Gminy Krościenko Wyżne oraz Dyrektora tutejszej placówki.

Do zgromadzonych na sali gości słowa skierował wójt gminy: „Dzisiejsza uroczystość, która zgromadziła w tej sali najlepszych z najlepszych nauczycielskiej profesji, to idealna okazja do refleksji na temat służby nauczyciela. Bycie nauczycielem to przede wszystkim misja, której bez szczerego powołania i zapału nie da się wykonywać dobrze, tym bardziej, że wymagania stawiane Państwu przez społeczeństwo są coraz wyższe, a obecna sytuacja epidemiczna z pewnością nie ułatwia wykonywania swoich obowiązków.”

 

 

Tuż po wystąpieniu gospodarza uroczystości dokonano ceremonii wręczenia nagród. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz promowanie szkoły w lokalnym środowisku nagrodę Wójta Gminy Krościenko Wyżne otrzymali: Marek Aftanas, Grażyna Prugar-Gołda, Jadwiga Szajna-Solecka oraz Maciej Filar.

 

 

Kolejnym etapem było wręczenie wyróżnień dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, które otrzymali: Monika Czarnowska, Sebastian Frydrych, Katarzyna Inglot, Iwona Janocha, Ewa Zygarowicz-Kubit, Anna Łuksa, Katarzyna Marszałek, Marek Omachel, Jadwiga Paradysz, Renata Słowik, Jolanta Such, Monika Węgrzyn, Renata Zroska-Kalicińska.

 

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życząc jednocześnie dużo zdrowia, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.