W dniu 23 października 2020 r. w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym odbyła się uroczystość wręczenia "Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Z uwagi na sytuację epidemiczną nie udało się przeprowadzić tych obchodów w tradycyjnie przyjętej formie, tj. podczas "Dnia Seniora". Zachowując jednak reżim sanitarny Wójt Gminy Krościenko Wyżne w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował odznaczeniem państwowym mieszkańców naszej gminy legitymujących się 50-letnim stażem małżeńskim.

 

 

Medale otrzymali: Maria i Jan Klamutowie, Danuta i Władysław Tomoniowie, Zofia i Adam Borkowscy, Genowefa i Czesław Pudłowie, Kazimierz i Wiesława Szmydowie, Krystyna i śp. Zdzisław Ryszowie, Stefania i Bronisław Frydrychowie, Janina i Jan Jurczakowie, Maria i Jan Podkulowie, Zofia i Jan Omachlowie, Maria i Jan Zygarowie oraz Krystyna i Kazimierz Zygarowiczowie.

Na ręce dostojnych jubilatów wójt gminy złożył serdeczne gratulacje i podziękowania za bycie wzorem do naśladowania dla młodych małżeństw, jak również życzył przede wszystkim zdrowia w tym trudnym dla wszystkich czasie.