Na mocy postanowień porozumienia zawartego pomiędzy Podkarpackim Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Rzeszowie i Gminą Krościenko Wyżne, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym będzie w roku bieżącym realizować program pn.: "Szkolny Klub Sportowy".

Wspomniany program to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

W roku 2021 szkoła w ramach programu będzie realizować zajęcia ogólnorozwojowe dla chłopców.

To był dobrze spędzony dzień. Dużo pozytywnych, sportowych emocji, uśmiechu i dobrej zabawy. Rywalizacją naszych najmłodszych piłkarzy z rocznika 2012 i młodszych, GOSiR zakończył sezon halowych turniejów piłki nożnej w naszej gminie.

 

 

W minioną sobotę w hali Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików pod patronatem Wójta Gminy Krościenko Wyżne Mateusza Liputa i Przewodniczącego Rady Gminy Krościenko Wyżne - Krzysztofa Podkula.

Turniej odbył się z zachowaniem aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych w związku z trwającym stanem epidemii COVID -19.

Niekwestionowanym zwycięzcą zawodów została pierwsza drużyna Wisłoka. Komplet zwycięstw i kilkubramkowe wygrane z wszystkimi rywalami nie pozostawiły złudzeń w temacie, kto w tym dniu był najlepszy na parkiecie. Pozostałe miejsca na podium uzupełniły drużyny z Dukli i Pustyn.

 

 

Poza współzawodnictwem sportowym oraz podnoszeniem umiejętności piłkarskich zawody były również okazją do spotkania z rówieśnikami - na co w dzisiejszych czasach nie ma zbyt wielu okazji.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale, a najlepsi zawodnicy pamiątkowe statuetki. Ponieważ obowiązki służbowe nie pozwoliły przewodniczącemu rady uczestniczyć w zawodach, puchary poszczególnym drużynom wręczył wójt gminy, który dziękując za udział w turnieju zaprosił uczestników na kolejną edycję z nadzieją, że odbędzie się ona już przy udziale publiczności.

 

 

Klasyfikacja końcowa :

I miejsce - GKS Wisłok Krościenko Wyżne I

II miejsce - MOSiR Dukla

III miejsce - Orzeł Pustyny

IV miejsce - GKS Wisłok Krościenko Wyżne II

V miejsce - Kotwica Korczyna

VI miejsce - SPARTA Izdebki

 

Nagrody indywidualne - najlepsi zawodnicy w swoich drużynach:

Wojciech Omachel - Krościenko Wyżne I

Alan Zimny - Dukla

Bartłomiej Jakieła - Pustyny

Tymon Urba - Krościenko Wyżne II

Kamil Jórasz - Korczyna

Zuzanna Szpiech - Izdebki

Tekst i zdjęcia: Rafał Przymusiński

 

Szanowni Mieszkańcy,

Chcielibyśmy poinformować, iż na początku września została opracowana koncepcja architektoniczno-budowlana przebudowy stadionu w Krościenku Wyżnym.

Koncepcja zakłada wykonanie przebudowy boiska do piłki nożnej o wymiarach 56 x100 m (z wykonaniem jego drenażu oraz instalacji nawadniania), a także budowę bieżni rekreacyjnej oraz zeskoczni do skoku w dal, budowę masztów oświetleniowych, piłkochwytów, zadaszonej trybuny dla widzów na 300 osób oraz muru oporowego przy trybunie i wiat dla zawodników rezerwowych i trenera. Ponadto, niezbędne będzie wykonanie umocnienia skarpy, studni na zawory oraz pompy instalacji nawadniania i przyłącza wodociągowego.

Przystąpienie do dalszych czynności w przedmiotowej sprawie wymaga wydania decyzji środowiskowej, którą spodziewamy się uzyskać do końca bieżącego roku, jednak przy tak rozległej inwestycji, jest to proces wymagający spełnienia wielu formalności w tym uzyskania opinii właściwych organów. Podejmujemy jednak wszelkie działania, aby ten proces przebiegał jak najsprawniej.

 

 

XIV „Dycha Siekiernika” różniła się od wcześniejszych edycji. Z powodu sytuacji epidemicznej nie udało się w tym roku zorganizować biegu na 5 km „Siekierniczek” oraz rywalizacji Nordic Walking „Marsz Siekiernika” na 5 km. Na wiosnę wydawało się, że impreza nie odbędzie wcale. Dlatego cieszymy się, że mimo wszystko udało się zorganizować 30 sierpnia br. najpierw, w godzinach porannych rywalizację dla dzieci i młodzieży natomiast po południu bieg na 10 km „Dychę Siekiernika”.

Patronat nad imprezą objął Mateusz Liput wójt gminy Krościenko Wyżne i Dariusz Sobieraj radny sejmiku województwa podkarpackiego. 177 dzieci i młodzieży w sześciu kategoriach wiekowych rywalizowało na murawie stadionu GOSiR. Nikt nie opuścił zawodów z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodyczami i poczęstunkiem. Najlepsi wywalczyli puchary i nagrody rzeczowe. Po najmłodszych przyszedł czas na „prawdziwą ucztę” dla biegaczy. O godz. 14.00 odliczanie rozpoczął spiker zawodów, a sygnał do startu uderzeniem w pień jedną z siekier ufundowanych przez firmę Cellfast dał pomysłodawca całej Imprezy i twórca sekcji biegowej w Krościenku Wyżnym Janusz Szmyd. Przy ogromnym upale 151 osób ruszyło na trasę. Dobre przygotowanie fizyczne startujących oraz pomoc harcerzy przy podawaniu im wody na trasie biegu i dwie „kurtyny wodne” przygotowane przez naszych strażaków sprawiły że wszyscy szczęśliwie ukończyli bieg. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal w kształcie siekiery.

 

 

Zwycięzcy w biegach dzieci i młodzieży:

 

Dziewczynki : rocznik 2015 i młodsi

I miejsce – Antonina Szarek (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Sandra Glazar (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Olga Półchłopek (Krościenko Wyżne)

 

Chłopcy : rocznik 2015 i młodsi

I miejsce – Natan Staszewski (Krosno)

II miejsce – Oliwier Zajdel (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Krzysztof Boczar (Krościenko Wyżne)

 

Dziewczynki : rocznik 2013 - 2014

I miejsce – Lena Pereśwcha (Ustrzyki Górne)

II miejsce – Oliwia Kuliga (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Lena Rutkowska (Korczyna)

 

Chłopcy : rocznik 2013 - 2014

I miejsce – Piotr Boczar (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Oliwier Wójcik (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Aleks Szul (Pustyny)

 

Dziewczynki : rocznik 2011 - 2012

I miejsce – Emilia Staszewska (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Paulina Pelc (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Michalina Glazar (Krościenko Wyżne)

 

Chłopcy : rocznik 2011 - 2012

I miejsce – Alan Szul (Pustyny)

II miejsce – Maciej Wojnowski (Łężany)

III miejsce – Paweł podkul (Krościenko Wyżne)

 

Dziewczynki : rocznik 2009 - 2010

I miejsce – Amelia Wronowska (Ustrzyki Dolne)

II miejsce – Zuzanna Jędrzejewska (Rudnik)

III miejsce – Antonina Lorenc (Łężany)

 

Chłopcy : rocznik 2009 - 2010

I miejsce – Jakub Słoniński (Rudnik)

II miejsce – Damian Albrycht (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Kacper Janowski (Krościenko Wyżne)

 

Dziewczynki : rocznik 2007 - 2008

I miejsce – Emilia Albrycht (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Weronika Baran (Jodłowa)

III miejsce – Weronika Szewczyk (Rogi)

 

Chłopcy : rocznik 2007 - 2008

I miejsce – Karol Michna (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Karol Kaszany (Ustrzyki Dolne)

III miejsce – Szymon Nowak (Krościenko Wyżne)

 

Dziewczynki : rocznik 2005 - 2006

I miejsce – Julia Prajzner (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Lidia Such (Rogi)

III miejsce – Julia Lorenc (Łężany)

 

Chłopcy : rocznik 2005 - 2006

I miejsce – Łukasz Pelc (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Jakub Kępa (Rudnik)

III miejsce – Jan Wiecha (Rudnik)

 

 

Wyniki biegu na 10 km „Dycha Siekiernika” znajdują się na stronie: http://chronotex.pl/wyniki/

 

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów. Dziękujemy harcerzom z Krościenka Wyżnego, strażakom OSP Krościenko Wyżne i OSP Pustyny za zabezpieczenie trasy biegów. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z Krościenka i Zalesia za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Dziękujemy Anicie Fal za relację zdjęciową. Składamy wielkie podziękowania dla komentatora imprezy Jarka Grześków i DJ-a Przemka Królickiego oraz dla wszystkich, którzy pomogli w przeprowadzeniu zawodów, zwłaszcza dla członków Stowarzyszenia Aktywnej Promocji Sportu i Kultury "APSiK"

 

Lista Sponsorów: Urząd Gminy Krościenko Wyżne, Nowy Styl Group, Cellfast , Rejon Budowy Dróg i Mostów, Materiały Budowlane „SIGMA” Dominik Dróżdż, GOPS Krościenko Wyżne, Eugeniusz Pelczar PELMET, Firma LATER Rymanów, Vingberg Polska ,Stowarzyszenie Kulturalne Dębina, Spółdzielnia Mleczarska Jasienica, Natalia Szelc sklep „U Hajduka” Rosielna ,Mart Diamonds Agnieszka Windak i Krzysztof Szłapa, Sklep Zielony Koszyk Krościenko Wyżne, Restauracja i Hotel Jaś Wędrowniczek,  Delikatesy PASSA Łężany, Wiesław Mezglewski Sklepy „S”, Piekarnia FIEJDASZ Iwonicz, Firma WALTER Władysław Chrobak, Usługi Gastronomiczne AM Agnieszka Tylka, BIMAX, Apteka Werbena Krościenko Wyżne, Jerzy Liput Materiały Budowlane, Delikatesy Centrum Pustyny, Janusz Szul, Bogusława i Mieczysław Krauz sklep Zieleniak, Janusz Mikuła – zakłady mięsne Nowy Żmigród, Sklep Spożywczy Antoni Filar, Cukiernia „W-Z”tka, GS Korczyna, Witold Szafran ArtCafe, Sklep SPAR Krościenko Wyżne.

Tekst: Rafał Przymusiński