Szanowni Mieszkańcy,

Chcielibyśmy poinformować, iż na początku września została opracowana koncepcja architektoniczno-budowlana przebudowy stadionu w Krościenku Wyżnym.

Koncepcja zakłada wykonanie przebudowy boiska do piłki nożnej o wymiarach 56 x100 m (z wykonaniem jego drenażu oraz instalacji nawadniania), a także budowę bieżni rekreacyjnej oraz zeskoczni do skoku w dal, budowę masztów oświetleniowych, piłkochwytów, zadaszonej trybuny dla widzów na 300 osób oraz muru oporowego przy trybunie i wiat dla zawodników rezerwowych i trenera. Ponadto, niezbędne będzie wykonanie umocnienia skarpy, studni na zawory oraz pompy instalacji nawadniania i przyłącza wodociągowego.

Przystąpienie do dalszych czynności w przedmiotowej sprawie wymaga wydania decyzji środowiskowej, którą spodziewamy się uzyskać do końca bieżącego roku, jednak przy tak rozległej inwestycji, jest to proces wymagający spełnienia wielu formalności w tym uzyskania opinii właściwych organów. Podejmujemy jednak wszelkie działania, aby ten proces przebiegał jak najsprawniej.

 

 

XIV „Dycha Siekiernika” różniła się od wcześniejszych edycji. Z powodu sytuacji epidemicznej nie udało się w tym roku zorganizować biegu na 5 km „Siekierniczek” oraz rywalizacji Nordic Walking „Marsz Siekiernika” na 5 km. Na wiosnę wydawało się, że impreza nie odbędzie wcale. Dlatego cieszymy się, że mimo wszystko udało się zorganizować 30 sierpnia br. najpierw, w godzinach porannych rywalizację dla dzieci i młodzieży natomiast po południu bieg na 10 km „Dychę Siekiernika”.

Patronat nad imprezą objął Mateusz Liput wójt gminy Krościenko Wyżne i Dariusz Sobieraj radny sejmiku województwa podkarpackiego. 177 dzieci i młodzieży w sześciu kategoriach wiekowych rywalizowało na murawie stadionu GOSiR. Nikt nie opuścił zawodów z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodyczami i poczęstunkiem. Najlepsi wywalczyli puchary i nagrody rzeczowe. Po najmłodszych przyszedł czas na „prawdziwą ucztę” dla biegaczy. O godz. 14.00 odliczanie rozpoczął spiker zawodów, a sygnał do startu uderzeniem w pień jedną z siekier ufundowanych przez firmę Cellfast dał pomysłodawca całej Imprezy i twórca sekcji biegowej w Krościenku Wyżnym Janusz Szmyd. Przy ogromnym upale 151 osób ruszyło na trasę. Dobre przygotowanie fizyczne startujących oraz pomoc harcerzy przy podawaniu im wody na trasie biegu i dwie „kurtyny wodne” przygotowane przez naszych strażaków sprawiły że wszyscy szczęśliwie ukończyli bieg. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal w kształcie siekiery.

 

 

Zwycięzcy w biegach dzieci i młodzieży:

 

Dziewczynki : rocznik 2015 i młodsi

I miejsce – Antonina Szarek (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Sandra Glazar (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Olga Półchłopek (Krościenko Wyżne)

 

Chłopcy : rocznik 2015 i młodsi

I miejsce – Natan Staszewski (Krosno)

II miejsce – Oliwier Zajdel (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Krzysztof Boczar (Krościenko Wyżne)

 

Dziewczynki : rocznik 2013 - 2014

I miejsce – Lena Pereśwcha (Ustrzyki Górne)

II miejsce – Oliwia Kuliga (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Lena Rutkowska (Korczyna)

 

Chłopcy : rocznik 2013 - 2014

I miejsce – Piotr Boczar (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Oliwier Wójcik (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Aleks Szul (Pustyny)

 

Dziewczynki : rocznik 2011 - 2012

I miejsce – Emilia Staszewska (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Paulina Pelc (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Michalina Glazar (Krościenko Wyżne)

 

Chłopcy : rocznik 2011 - 2012

I miejsce – Alan Szul (Pustyny)

II miejsce – Maciej Wojnowski (Łężany)

III miejsce – Paweł podkul (Krościenko Wyżne)

 

Dziewczynki : rocznik 2009 - 2010

I miejsce – Amelia Wronowska (Ustrzyki Dolne)

II miejsce – Zuzanna Jędrzejewska (Rudnik)

III miejsce – Antonina Lorenc (Łężany)

 

Chłopcy : rocznik 2009 - 2010

I miejsce – Jakub Słoniński (Rudnik)

II miejsce – Damian Albrycht (Krościenko Wyżne)

III miejsce – Kacper Janowski (Krościenko Wyżne)

 

Dziewczynki : rocznik 2007 - 2008

I miejsce – Emilia Albrycht (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Weronika Baran (Jodłowa)

III miejsce – Weronika Szewczyk (Rogi)

 

Chłopcy : rocznik 2007 - 2008

I miejsce – Karol Michna (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Karol Kaszany (Ustrzyki Dolne)

III miejsce – Szymon Nowak (Krościenko Wyżne)

 

Dziewczynki : rocznik 2005 - 2006

I miejsce – Julia Prajzner (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Lidia Such (Rogi)

III miejsce – Julia Lorenc (Łężany)

 

Chłopcy : rocznik 2005 - 2006

I miejsce – Łukasz Pelc (Krościenko Wyżne)

II miejsce – Jakub Kępa (Rudnik)

III miejsce – Jan Wiecha (Rudnik)

 

 

Wyniki biegu na 10 km „Dycha Siekiernika” znajdują się na stronie: http://chronotex.pl/wyniki/

 

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów. Dziękujemy harcerzom z Krościenka Wyżnego, strażakom OSP Krościenko Wyżne i OSP Pustyny za zabezpieczenie trasy biegów. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z Krościenka i Zalesia za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Dziękujemy Anicie Fal za relację zdjęciową. Składamy wielkie podziękowania dla komentatora imprezy Jarka Grześków i DJ-a Przemka Królickiego oraz dla wszystkich, którzy pomogli w przeprowadzeniu zawodów, zwłaszcza dla członków Stowarzyszenia Aktywnej Promocji Sportu i Kultury "APSiK"

 

Lista Sponsorów: Urząd Gminy Krościenko Wyżne, Nowy Styl Group, Cellfast , Rejon Budowy Dróg i Mostów, Materiały Budowlane „SIGMA” Dominik Dróżdż, GOPS Krościenko Wyżne, Eugeniusz Pelczar PELMET, Firma LATER Rymanów, Vingberg Polska ,Stowarzyszenie Kulturalne Dębina, Spółdzielnia Mleczarska Jasienica, Natalia Szelc sklep „U Hajduka” Rosielna ,Mart Diamonds Agnieszka Windak i Krzysztof Szłapa, Sklep Zielony Koszyk Krościenko Wyżne, Restauracja i Hotel Jaś Wędrowniczek,  Delikatesy PASSA Łężany, Wiesław Mezglewski Sklepy „S”, Piekarnia FIEJDASZ Iwonicz, Firma WALTER Władysław Chrobak, Usługi Gastronomiczne AM Agnieszka Tylka, BIMAX, Apteka Werbena Krościenko Wyżne, Jerzy Liput Materiały Budowlane, Delikatesy Centrum Pustyny, Janusz Szul, Bogusława i Mieczysław Krauz sklep Zieleniak, Janusz Mikuła – zakłady mięsne Nowy Żmigród, Sklep Spożywczy Antoni Filar, Cukiernia „W-Z”tka, GS Korczyna, Witold Szafran ArtCafe, Sklep SPAR Krościenko Wyżne.

Tekst: Rafał Przymusiński


 

 

 

Dzisiejsze przedpołudnie zapisze się w sposób szczególny na kartach historii LKS "Orzeł" Pustyny. Tuż przed rozpoczęciem meczu miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi oraz przekazanie kluczy do nowego mobilnego zaplecza sportowego, które zawitało w piątkowy poranek na pustyńskim stadionie. Zastąpi ono wysłużony, trzydziestoletni wagon kolejowy, który czas świetności ma już dawno za sobą.

Prezes "Orła" - Artur Szegda złożył na ręce wójta i przewodniczącego Rady Gminy Krościenko Wyżne podziekowania za sfinansowanie tego zadania z budżetu gminy. Nastepnie przecięcia wstęgi dokonali: Mateusz Liput - wójt gminy, Krzysztof Podkul - przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciele LKS-u: Artur Szegda Damian Podkul, Sławomir Zygarowicz, trzech zawodników z drużyn młodzieżowych.

Na koniec wójt i przewodniczący Rady Gminy podziękowali Zarządowi klubu za współpracę w zakupie mobilnej szatni oraz życzyli kolejnych sukcesów, jednocześnie deklarując dalsze wsparcie dla drużyny.

Warto wspomnieć, że chłopaki zwyciężyli dzisiejsze spotkanie 5-4 po zaciętym pojedynku.

 

 

 

Do końca sierpnia br. na stadionie w Pustynach pojawi się długo wyczekiwany następca starego, pokrytego rdzą wagonu kolejowego, który przez wiele lat pełnił funkcję „szatni” pustyńskich drużyn.

 

 

22 lutego br. w hali sportowej w Krościenku Wyżnym odbył Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów. Patronat nad imprezą objął Mateusz Liput Wójt Gminy i Krzysztof Podkul Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wyżne.

Turniej dał kolejny dowód na to, jak bardzo nieprzewidywalna jest piłka nożna i m.in. właśnie dlatego wciąż jest najbardziej popularną grą zespołową na świecie, uwielbianą przez niezliczone rzesze kibiców. W szranki stanęło pięć tych samych reprezentacji co w ubiegłym roku. Dziesięć spotkań, system gry „każdy z każdym”, twarda gra w duchu fair play i walka do ostatniej minuty. Nie było straconych piłek, nie było „odpuszczania”. Ta sama hala i w większości ci sami zawodnicy. Minął rok a tabela się odwróciła i tylko jedno się nie zmieniło -  królem strzelców został zawodnik zwycięskiej drużyny. Poza tym „wszystko stanęło na głowie”. Gratulujemy zwycięzcom tej edycji i czekamy na rozstrzygnięcia w kolejnym roku. Czy znowu się wszystko odwróci ?

 

 

Po wręczeniu pucharów i pamiątkowych zdjęciach Patroni turnieju zaprosili  uczestników do domu ludowego w Krościenku Wyżnym, gdzie przy ciepłym posiłku przygotowanym przez organizatorów zawodnicy mogli powspominać bramki, piękne zagrania i niewykorzystane sytuacje turnieju.