W dniu dzisiejszym odbyły się I Międzynarodowe Zawody w Ratownictwie zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym, nad którymi patronat honorowy objął Wójt Gminy - Mateusz Liput. W zmaganiach wzięły udział jednostki OSP Krościenko Wyżne, OSP Pustyny, OSP Krosno - Suchół, OSP Miejsce Piastowe oraz trzy jednostki że Słowacji, tj.: DHZ Svidnik, DHZ Nizny Mirosov oraz DHZ Hankovce.
Na terenie czterech wspomnianych wcześniej polskich jednostek rozgrywano kolejno cztery konkurencje, wśród których były m. in.: sztafeta pożarnicza, przepompowywanie wody ze zbiorników, cięcie drewnianych bali przy pomocy siekiery, piły "moja - twoja" oraz ćwiczenie bojowe z rozwinięciem z samochodu bojowego.

Najlepszą drużyną okazała się jednostka OSP Krościenko Wyżne, zajmując I miejsce. Na miejscu II uplasował się zespół z OSP Pustyny, a III lokatę zajęła drużyna ze Świdnika. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki. Drużyny że Słowacji oprócz ww. nagród otrzymały pamiątkowe siekiery. Całe zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze, gdzie wynik nie był najważniejszy, tylko dobra zabawa i wspólna integracja.

 

 

Jak informują p. Wójt Mateusz Liput, jednocześnie Prezes ZOG oraz p. Krzysztof Podkul, Przewodniczący Rady Gminy i Komendant Gminny, kolejne zawody odbędą się za rok i z pewnością na większą skalę.

Tekst: OSP Krościenko Wyżne
Zdjęcia: Krosno112.pl