Szanowni Mieszkańcy, miło nam poinformować, iż trwają prace remontowe w kolejnych salach lekcyjnych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym. Tym razem są to pomieszczenia znajdujące się na parterze oraz korytarz.

 

 

 

W dniu 2 sierpnia 2020 r. w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym obradowało Zebranie Wiejskie Sołectwa Krościenko Wyżne. W obradach wzięło udział 36 mieszkańców sołectwa.

Zebraniu przewodniczył  Bolesław Pudłowski – sołtys Sołectwa Krościenko Wyżne.

 

 

 

Jest nam bardzo miło poinformować, iż wniosek Gminy Krościenko Wyżne o powierzenie grantu został wybrany w ramach naboru 1/2020/G przez Radę Czarnorzecko - Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania, a tym samym nasza Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 19 573 zł.
Środki zostaną przeznaczone na realizację zadania pn.: "Zwiększenie aktywności społecznej poprzez zakup wyposażenia do świetlicy działającej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym".
W ramach programu grantowego zostanie sfinansowany zakup sprzętu nagłośnieniowego oraz projektor wraz z ekranem na potrzeby świetlicy szkolnej.

W niedzielę 12 lipca br., odbyła się II tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wszyscy wiemy uczestniczyli w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Chociaż PKW nie podała jeszcze oficjalnego wyniku wyborów, przekazujemy poniżej oficjalne dane na temat wyniku głosowania w naszej Gminie.

 

Mieszkańcy Gminy Krościenko Wyżne podobnie jak w I turze oddawali swoje głosy w 4 obwodach głosowania. Komisje obwodowe mieściły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym (1 i 2), Przedszkolu Samorządowym im. Wandy Chotomskiej (3) oraz sali Domu Ludowego w Pustynach (4). Z możliwości głosowania korespondencyjnego skorzystało 73 mieszkańców gminy.

Wskaźnik frekwencji w naszej gminie wyniósł 68,85% w powiecie krośnieńskim 66,99 % natomiast w województwie podkarpackim 66,49%.

Poniżej przedstawiam, jak kształtowały się głosy mieszkańców Gminy Krościenko Wyżne oddane na poszczególnych kandydatów:

DUDA Andrzej Sebastian - 2 175 głosów – 73,18%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz – 797 głosy – 26,82%

Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom za liczne uczestnictwo w wyborach tak w pierwszej, jak i drugiej turze.

 

Mateusz Liput

Wójt Gminy Krościenko Wyżne