Szanowni Mieszkańcy, w dniu dzisiejszym (tj. 11 września br.) Gmina Krościenko Wyżne ogłosiła przetarg na wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budynku użyteczności publicznej w Krościenku Wyżnym, który ma powstać na zakupionej w ubiegłym roku w tym celu działce mieszczącej się obok budynku Przedszkola Samorządowego im. Wandy Chotomskiej.

W załączeniu przedkładamy wstępną koncepcję wizualizacji budynku, w którym mają w przyszłości mieścić się Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej, Gminna Biblioteka Publiczna wraz z czytelnią oraz Gminny Ośrodek Kultury z uwzględnieniem sali widowiskowej.

Realizacja wspomnianej inwestycji pozwoli na zwiększenie funkcjonalności biblioteki (a tym samym przedszkola samorządowego) oraz ośrodka zdrowia, który także zostanie przystosowany do najwyższych standardów.

Powstanie sali widowiskowej to z kolei utworzenie możliwości na organizację wydarzeń kulturalnych w zamkniętym pomieszczeniu. Wykorzystywana dotychczas sala Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym nie daje takiej możliwości w ujęciu całorocznym. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt odbywania się w niej przyjęć okolicznościowych, a po ostatnim jej remoncie kalendarz rezerwacji terminów na kolejne lata zapełnia się w błyskawicznym tempie.

Mając na uwadze powyższe wspomniana inwestycja wydaje się być nieodzowna, zwłaszcza, że gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Samorządowych w wysokości 500 tys. zł, które zamierzamy przeznaczyć na ten cel, a ponadto ubiegamy się o pozyskanie kolejnych środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.