Ogłoszenia

 

Informuję, że XLIV nadzwyczajna sesja Rady Gminy Krościenko Wyżne odbędzie się w dniu 30 stycznia 2023 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Krościenko Wyżne.

W piątek (6 stycznia) już po raz XIII spod budynku Urzędu Gminy w Krościenku Wyżnym wyruszył w kierunku kościoła parafialnego Orszak Trzech Króli. Podobnie, jak we wcześniejszych edycjach, patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rada i Wójt Gminy Krościenko Wyżne.

W orszaku liczny udział wzięli mieszkańcy Gminy Krościenko Wyżne. Uczestniczyli również członkowie grup i stowarzyszeń: Koła Gospodyń Wiejskich w Krościenku Wyżnym, Klubu Seniora, Grupa Teatralna z Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym , 8 DH "Ventus" im. Szarych Szeregów w Krościenku Wyżnym,  Odnowy w Duchu Świętym. Przemarsz uświetniła Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego, która wspólnie z Chórem Parafialnym „Canto Divino” zadbała o oprawę Mszy Świętej. Przed rozpoczęciem Eucharystii, Trzej Mędrcy złożyli Bożej Dziecinie swoje dary i powitali Nowonarodzonego Jezusa. Po zakończeniu Mszy Św. Wójt Gminy – Mateusz Liput wspólnie ze Skarbnikiem Gminy – Agnieszką Filar wręczyli najmłodszym uczestnikom orszaku i grupom kolędniczym pamiątkowe upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom orszaku za udział, jednocześnie zapraszając na kolejną edycję.

 

 

Informuję, że XLIII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Krościenko Wyżne odbędzie się w dniu 16 stycznia 2023 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Krościenko Wyżne.

Informujemy, że w zakładce Dla Mieszkańców->Gospodarka odpadami i ochrona środowiska->Harmonogram odbioru odpadów, znajduje się do pobrania lub wydruku harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Krościenko Wyżne  w 2023 r.

 

 

 

Informuję, że XLII sesja Rady Gminy Krościenko Wyżne odbędzie się w dniu 28 grudnia 2022 r. (środa) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Krościenko Wyżne.