W niedzielę 24 lutego odbyło się spotkanie z Panem Rafałem Porzezińskim zorganizowane z inicjatywy Wójta Gminy Krościenko Wyżne  oraz Proboszcza Parafii pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym.

Pan Rafał Porzeziński spotkał się z mieszkańcami naszej gminy, w trakcie każdej mszy świętej wygłaszając krótką prelekcję na temat: „O krok od Ocalenia, czyli krótka opowieść o Nieskończonej Miłości”.

Główne spotkanie z dziennikarzem, autorem, współproducentem oraz prowadzącym program Ocaleni miało miejsce po zakończeniu popołudniowej liturgii. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem mieszkańców, jak również sympatyków naszej gminy i parafii z sąsiednich miejscowości. Autor dał się poznać jako znakomity mówca przedstawiając świadectwo swego życia w odniesieniu do tematu spotkania.

Rafał Porzeziński (ur. 1973) – dziennikarz, w latach 2016-2018 dyrektor i redaktor naczelny Programu I Polskiego Radia,  autor, współproducent oraz prowadzący program Ocaleni na antenie TVP i radiowej „Jedynki”.