„Manewry miłosne, czyli powróćmy jak za dawnych lat”

W dniu 9 marca br., w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet, zorganizowany przez Wójta Gminy i Radę Gminy Krościenko Wyżne.  Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przedstawicielek płci pięknej, o czym może świadczyć rozdysponowany w przeciągu trzech dni komplet biletów oraz wypełnione po brzegi audytorium.

Przed rozpoczęciem części artystycznej życzenia wszystkim Paniom z okazji ich Święta złożyli Wójt Gminy – Mateusz Liput, Przewodniczący Rady Gminy – Krzysztof Podkul,
ks. Proboszcz – Wiesław Kałamarz oraz Sołtys – Bolesław Pudłowski.

Następnie na scenie pojawił się Jarosław Tyran wraz z instrumentalistami Akademii Muzycznej w Katowicach występującymi pod nazwą Retro Band, aby zaprezentować przybyłym Paniom recital oparty na piosenkach z repertuaru Eugeniusza Bodo, Andrzeja Boguckiego i Mieczysława Fogga.

 

 

Okraszone ciekawym komentarzem przeboje zabrały słuchaczki w zaczarowany świat lat 20-tych i 30-tych,  gdzie w zadymionej kawiarni można było wypić lampkę koniaku, porozmawiać o poezji albo się zakochać.

Podczas koncertu można było usłyszeć utwory, takie jak: Całuję Twoją dłoń madame, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Spostrzegłem dzisiaj pierwszy siwy włos, Bo to się zwykle tak zaczyna, Jestem w niebie, czy W małym kinie.

Panie zgromadzone na widowni, wspólnie z artystami śpiewały te znane i lubiane przeboje, a po każdym z wykonanych utworów nagradzały występujących gromkimi oklaskami.