W minioną sobotę w hali Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików pod patronatem Wójta Gminy Krościenko Wyżne Mateusza Liputa i Przewodniczącego Rady Gminy Krościenko Wyżne - Krzysztofa Podkula.

Turniej odbył się z zachowaniem aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych w związku z trwającym stanem epidemii COVID -19.

Niekwestionowanym zwycięzcą zawodów została pierwsza drużyna Wisłoka. Komplet zwycięstw i kilkubramkowe wygrane z wszystkimi rywalami nie pozostawiły złudzeń w temacie, kto w tym dniu był najlepszy na parkiecie. Pozostałe miejsca na podium uzupełniły drużyny z Dukli i Pustyn.

 

 

Poza współzawodnictwem sportowym oraz podnoszeniem umiejętności piłkarskich zawody były również okazją do spotkania z rówieśnikami - na co w dzisiejszych czasach nie ma zbyt wielu okazji.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale, a najlepsi zawodnicy pamiątkowe statuetki. Ponieważ obowiązki służbowe nie pozwoliły przewodniczącemu rady uczestniczyć w zawodach, puchary poszczególnym drużynom wręczył wójt gminy, który dziękując za udział w turnieju zaprosił uczestników na kolejną edycję z nadzieją, że odbędzie się ona już przy udziale publiczności.

 

 

Klasyfikacja końcowa :

I miejsce - GKS Wisłok Krościenko Wyżne I

II miejsce - MOSiR Dukla

III miejsce - Orzeł Pustyny

IV miejsce - GKS Wisłok Krościenko Wyżne II

V miejsce - Kotwica Korczyna

VI miejsce - SPARTA Izdebki

 

Nagrody indywidualne - najlepsi zawodnicy w swoich drużynach:

Wojciech Omachel - Krościenko Wyżne I

Alan Zimny - Dukla

Bartłomiej Jakieła - Pustyny

Tymon Urba - Krościenko Wyżne II

Kamil Jórasz - Korczyna

Zuzanna Szpiech - Izdebki

Tekst i zdjęcia: Rafał Przymusiński