W związku z prowadzonymi przez Sejm RP pracami nad projektem ustawy regulującej dystrybucję i sprzedaż węgla przez jednostki samorządu terytorialnego oraz przystąpieniem Gminy Krościenko Wyżne do współpracy 6 gmin wraz z: Gminą Miejsce Piastowe, Gminą Chorkówka, Gminą Dukla, Gminą Jaśliska, Gminą Jedlicze - Wójt Gminy Krościenko Wyżne – Mateusz Liput informuje, że mieszkańcy Gminy Krościenko Wyżne mogą zgłaszać zapotrzebowanie na węgiel kamienny na najbliższy sezon grzewczy do 26 października 2022 r. do godz. 15.00 (decyduje data wpływu do urzędu).

Pozwoli to określić skalę potrzeb gospodarstw domowych z terenu Gminy Krościenko Wyżne na węgiel kamienny i zabezpieczyć odpowiednią ilość węgla dla naszych mieszkańców.

Potrzeby poszczególnych gospodarstw domowych w zakresie węgla kamiennego (z podaniem adresu gospodarstwa domowego) można zgłaszać poprzez formularz zapotrzebowania dostępny na stronie internetowej Gminy Krościenko Wyżne, który po odpowiednim wypełnieniu i podpisaniu można przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wystarczy skan dokumentu) lub złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Krościenko Wyżne.

 

Formularz zapotrzebowania - węgiel kamienny (kliknij, aby pobrać)

 

WAŻNE ! Zakup węgla mogą dokonywać mieszkańcy, którzy w deklaracji do CEEB zgłosili węgiel, jako paliwo do spalania w kotłach, kuchniach itp.

ZŁOŻENIE FORMULARZA MA NA CELU JEDYNIE WERYFIKACJĘ RZECZYWISTEGO ZAPOTRZEBOWANIA NA ZAKUP WĘGLA KAMIENNEGO DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH Z TERENU GMINY KROŚCIENKO WYŻNE. FORMULARZA NIE NALEŻY TRAKTOWAĆ JAKO WNIOSKU, CZY REZERWACJI NA WĘGIEL KAMIENNY W ZWIĄZKU Z PROCEDOWANYM PROJEKTEM USTAWY O ZAKUPIE PREFERENCYJNYM PALIWA STAŁEGO PRZEZ GOSPODARSTWA DOMOWE.