Blisko 100 osób wzięło udział w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym w dniu 21 grudnia br. w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym. W tym roku spotkanie dla starszych i samotnych zorganizowane zostało już po raz 14, po dwuletniej przerwie.

 

 

W czas świąteczny wprowadzili wszystkich uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym: młodzież z koła teatralnego pod kierunkiem Moniki Sieniawskiej, która przedstawiła jasełka oraz zespół muzyczny Song pod kierownictwem Macieja Filara, który zaprezentował tradycyjne kolędy.
Betlejemskie Światło Pokoju wójtowi gminy Krościenko Wyżne Mateuszowi Liputowi wręczyli harcerze z 8. Drużyny Harcerskiej "Ventus" im. Szarych Szeregów z Krościenka Wyżnego.

 

 

Życzenia dla uczestników spotkania złożyli poseł Piotr Babinetz, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, wójt Mateusz Liput, przewodniczący rady gminy Krzysztof Podkul oraz Lucyna Liput dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym.

 

 

Wspólna uroczystość wigilijna rozpoczęła się od modlitwy, którą poprowadził ks. Kanonik Wiesław Kałamarz. Po zakończonej modlitwie łamano się opłatkiem, a następnie przystąpiono do wieczerzy wigilijnej.

 

.